Fredag 11. september 09 var Vision Club i gang igjen.
Temaet for oppstart i år var:
VISION BOAT, - CAUSE WE FLOAT!
Iført redningsvester, dukkebriller/solbriller og med en gummibåt ble det nye året på klubben behørig åpnet. Og Vision-båten flyter nå inn i sitt 19. år, og den flyter fortsatt godt. En flott åpning som alle de 95 som var til stede denne kvelden satte pris på. Vi håper at også dette året blir et godt år for klubben, og for alle ungdommene på og omkring Ulefoss. På bildet over ser vi styret i klubben : bak f.v.: Torey, Liv Mari, Camilla , Foran f.v.: Simen, Renate og leder Stine. Magnar H. Hansen var ikke kommet ennå da bildet ble tatt.
Fredag 19. september 08 startet Vision Club for sesongen.
Denne gangen ville vi lage en ny vri.
Vi hadde opprettet er nytt "flyselskap" - VISION AIR - because we care!
Alle ble møtt i døra av sikkerhetsvakter, og fikk gledelig melding om fri adgang denne kvelden.
I trappa sto "flyvertinnene"og delte ut kort, med logoen på.
Og innenfor sto kapteinen og ønsket alle WELCOME ONBOARD.
All informasjon gikk på engelsk, både sikkerhetsorienteringer og annet.
Det var ca. 60 stykker inne på opplegget denne dagen, og det så ut som alle kosa seg. Mange 8.klassinger som gleda seg over at de endelig fikk komme inn på klubben.
Ein flott "FLYING START" på klubbsesongen.
Vi håper dette blir en fin og god høst både for voksenledere og ungdommer på klubben.
Liv Mari
2007/2008
Fredag 8.februar ledet Bjørnar Kvartis.Han oppfordret folk i salen til å melde seg som kandidater til det nye styret, og til å ta del i ansvarsgruppene.
Denne kvelden hadde vi igjen besøk på Vision Club.
Denne gangen var det en elevbedrift fra videregående i Skien som kom og spilte FORUM-teater for oss.
Bjørnar ønsket de velkommen.
Her ser vi Maja, Kristian, Kina, Ida og Sara i aksjon.
De spiller et teater som handler om det å ta egne valg, og å tørre å stå for det.
Ideen bak forumteater er at publikum kan være med å påvirke handlingen. Dette ble kanskje litt i vanskeligste laget.
Men en flott Kvartis ble det i allefall.
Liv Mari
NB: ÅRSMØTE I VISION CLUB BLIR FREDAG 14. MARS
Fredag 21. september var det igjen tid for avskjed på Vision Club.
Det har vært litt for mye av det i det siste, og denne gangen var det sogneprest Eivind Martinsen som takket av.
Det var 54 ungdommer inne på Kvartis denne kvelden. Tydelig at det var mange som ville ta avskjed med en kjær og avholdt sogneprest og ungdomsleder.
Styret i klubben holdt tale. Eivind fikk bind for øynene, og måtte sette seg ned uten å vite hvor. Da han skjønte at det var ei hengekøye som klubben hadde kjøpt inn til ham slappet han litt mer av.
”Mr. Vision” som han ble kalt - fikk mange gode ord og takk for en stor og utrettelig innsats i ungdomsarbeidet her på Ulefoss.
Eivind hadde også kveldens andakt, og snakket om Guds armer - Den Hellige Ånd og Jesus. Begge disse løfter oss opp til Guds hjerte. Vi kan høre Guds hjerteslag som sier: For deg, for deg, for ……………
Her ser vi noen flere glimt fra denne fredagskvelden :
Liv Mari
|