|
KONFIRMANTWEEKEND
1.-3. FEBRUAR på Trovassli
En grå, trist og regnvåt februardag forlot en flokk på 48 mennesker Ulefoss. Det var konfirmanter og ledere som skulle til Øyfjell på konfirmantweekend. Tilbake sto mange foreldre og vinket sine håpefulle vel avgårde.
Når vi nærmet oss leirstedet ble det mer og mer snø, og forventningene til helgen steg.
Etter en god kveldsmat hadde vi en samling med leiker, sang og undervisning.
I 23 tida var det tid for tur i mørket. Stjerneklart og nesten 2 meter snø. Fantastisk.
På tilbaketuren sto MILKerne med fakkel og hver sitt bud, som en oppstart til å lære de ti bud.
Lørdag startet vi med frokost og samling om de ti bud. Liv mari og Elin Ann hadde en "rap" om budene, og vi jobbet også med å planlegge søndagens gudstjeneste.
Etterpå bar det ut i det flotte været. Masse snø og - 5 grader. Kunne det bedre bli?
MILKerne hadde arrangert natursti med mange utfordringer, og ellers gikk det så det suste på ski, snowboard, akebrett med mere. Litt basing i snøen ble det også.
Etter middag fikk vi besøk av Astrid hareide fra Kirkens Nødhjelp. Hun fortalte om fasteaksjonen, og satte oss i gang med å spille klimaspillet. Der fikk vi alle mange utfordringer. Vi fikk blant annet kjenne på forskjellen og urettferdigheten mellom fattige og rike i verden.
Hyggekvelden med mange morsomme innslag ble trygt ledet av Jonas og Therese.
Og som alltid smakte jo pizzaen på lørdagskvelden kjempegodt.
Stor takk til Mia og Helge som jobbet på kjøkkenet hele helgen!
Etter en tur i mørket på lørdagskvelden avsluttet vi med korssamling ute, rundt et kors av fakkelbokser.
Sang og bibelvers fra MILKerne. Det gjør inntrykk på en når en ser så mange flotte konfirmanter stå i en ring slik og synge sammen.
Søndag våknet vi til snøvær, men inne var det pyntet med fastelavensris siden det jo var fastelavenssøndag. pyntegruppa hadde gjort dette klart på lørdag.
Etter en god frokost øvde vi litt til gudstjenesten.
Mange bidro med sang, dans, drama, forbønn og tale. En flott gudstjeneste som mange flere burde fått oppleve.
Og så var plutselig helgen snart over. Det gjensto bare middagen og vasken.
Under middagen fikk Solveig og Cecilie medalje siden det er femte året de er på konfirmantweekender. 1 år som konfirmanter selv, - og så faktisk 4 år som MILKere. Flott!
Mia og Helge fikk også en velfortjent takk i tillegg til de tre fra UIO og MILK'erne.
Konfirmantene oppsummerte helgen i noen få ord:
flott helg,
kjempegreie konfirmanter,
flinke MILKere,
masse snø,
gøyale aktiviteter både ute og inne,
god mat,
sosialt,
lærte mye,
ga mersmak
Liv Mari
|